AW-11341741356
top of page
אמא עייפה

אני

במשפחה שבה נולדים תאומים, לרב התאומים מקבלים את מרב תשומת הלב הם הופכים למרכז ה"מסיבה" בכל מקום שמגיעים אליו.


עם זאת עם התווספות התאומים למשפחה, הורים לתאומים מגלים שהם הולכים לאיבוד בתוך המעמסה הפיזית, הריגשית והכלכלית.

הורה לתאומים לעיתים קרובות מגלה שלאורך השנה הראשונה כל החוויות של הגידול התאומים אינה זכורה לו, ממש "חור שחור".
כל החוויות נעלמות בתוך הקושי שהחוויה, העמוסה פיזית ורגשית, יוצרת.
מקלחת פשוטה, הליכה לשירותים או שתיית כוס קפה  הופכים למשימה בלתי אפשרית. התחושה היא שאין לי אפילו רגע אחד קטן ובודד לעצמי.

בתוך כל זאת הורה לתאומים מוצף ברגשי אשמה, הוא קם איתם בבוקר מתנהל איתם כל היום והולך לישון איתם בלילה. התחושה היא שאני כל היום עסוק בטיפול, בגידול ובחינוך התאומים אבל אף פעם אין לי מספיק זמן באמת עם כל אחד מהם. כשאני עם אחד אני תמיד מרגיש שאני לא עם השני במיוחד כשהוא מאד זקוק לי, הורים חווים הרבי זמני בכי וההורות  תמיד מתפצלת, הוקשי ליצור תהליך היקשרות עם כל אחד מהם מקשה על התפקיד ההורי בנוסף העייפות הופכת להיות השותף  הסמוי והקבוע לחיים.

הורה לתאומים נדרש לתפקד ביותר מדי חזיתות בו זמנית בגידול התאומים, האחים הגדולים, בעבודה ובקרירה כשהמעמסה הכלכלית יוצרת דחיפות להביא יותר פרנסה הביתה, כך שהזוגיות והזמן לעצמי נדחקים ולעיתים אינם מקבלים מקום כלל וכלל.

בשנים בהם הורים מגדלים תאומים הם צריכים להתמודד עם כל אחת מתופעות התאוּמוּת ללא הפסק. אלה התמודדויות המתווספות  להתמודדויות ההוריות ה"רגילות" ובנוסף מתלווה להן גם הרגשת בדידות גדולה. התחושה היא שאין באמת עם מי להתייעץ וממי ללמוד איך מגדלים תאומים, במיוחד שבמשפחת המוצא לא גידלו תאומים והורים לתאומים אינם מוקפים בהורים לתאומים.

החוויות האלה לעיתים מגיעות לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות לא פשוטים, הריון כבד ומסובך בסיכון גבוה ואף לידה מוקדמת שמאלצת את ההורים להתמודד עם לידת פגים וכל מה שכרוך בכך.

בקיצור לא פשוט להיות הורה לתאומים.

כל מה שיכול לעזור לך כהורה בגידול התאומים

גילה פרץ

הדרכת הורים פרטנית

הדרכת ההורים לתאומים יכולה להיעשות באופן פרטני בפגישה אישית או מס. פגישות שבהם תעלנה הבעיות והקשיים שההורים חווים בגידול התאומים.

ההדרכה הינה מותאמת אישית  ונותנת מענה ספציפי להורים הפונים.

אישה מדברת בטלפון

קו התיעצות טלפונית
 

שירות יועצת-טלפוני  הוא שירות יחודי  לליווי, ייעוץ ותמיכה הניתנים בטלפון  בתחום שנת תינוקות, פעוטות וילדים (מגיל לידה עד 5 שנים).

תאומים ישנים

ייעוץ שינה לתאומים

ביעוץ שינה לתאומים נתייחס למורכבות הרבה שיש בהרדמת  התאומים, מה זה אומר מבחינת ההתמודדות הלילית.

הפרעות שינה, ואיך עושים את זה נכון ומגיעים ללילות שפויים .

כריכת הספר הרדמת תאומים (1).png

המדריך המלא להרדמת תאומים

כיצד אפשר למנוע התפתחות בעיות שינה כבר מרגע הגעת התאומים הביתה?
בעזרת המדריך אלקטורניהמלא שמפרט את כל הסודות המקצועיים שלי ונותן לכם תוכנית פעולה מפורטת ב 5 צעדים כיצד להגיע להרדמות עצמאיות ושינת לילה איכותית.

Simple Facebook Cover_edited.jpg

פורום לחזור לישון

בפורום לחזור לישון תוכלי לשאול שאלות שמטרידות אתכם בזמן אמת ולקבל תשובה מהירה ממני ומהורים נוספים בפורום החולקים סיטואציות דומות.

משפחה לתאומים

הרצאה הורים ות(א)ומים

אם גם אתם מרגישים שאף אחד לא מבין מה זה אומר לגדל תאומים? אז בדיוק עבורכם, הורים לתאומים בגיל הרך, מיועדת ההרצאה הזו, שמטרתה לתת לכם ידע ובעיקר תשובות לשאלות בכל הנושאים המעסיקים הורים צעירים בדגש על אלו המיוחדים להורים לתאומים.

היריון תאומים

סדנת אימל'ה תאומים

כוקורס דיגיטלי  שיתן לכם את כל המידע לקראת הורות  לתאומים המתקרבת וכיצד נכון להיערך לקראת בואם של התאומים בחודשי החיים הראשונים.

בית קפה

קפה תאומים
 

לגדל תאומים זה אינטנסיבי מאד.

השנה הראשונה לרב שואבת אותך לחלק טיפולי סביב השעון, ואימהות רבות מרגישות שהן הולכות לאיבוד בסבך הקושי והאתגר
קפה תאומים מאפשר לך להשקיע בעצמך כי את הכי חשובה 
4 מפגשים בהם נדבר על הכול הורות, זוגיות, ובמיוחד עליך.

הורה לתאומים עייף
bottom of page