המשפחה

האם משפחה בה גדלים תאומים שונה ממשפחה שבה גדלים רק ילדים יחדאים?
 

התשובה היא כן.

תאומים הם ילדים בני אותו גיל בעלי צרכים התפתחותיים זהים, מול זוג הורים אחד והתאוּמוּת חובקת בתוכה מורכבות שיש להתייחס אליה, על מנת להגיע  להתפתחות תקינה כאשר ישנם ילדים נוספים במשפחה או מצטרפים מאוחר יותר, כל המשימה ההורית מסתבכת ולהורים מתווספות אתגרים נוספים.

מכאן שחשוב  להבין את העובדה, שהצטרפות ‏תאומים למשפחה, תחולל שינוי גדול עבור כל בני המשפחה ותדרוש יצירת  איזונים חדשים ושונים מאלה המוכרים במשפחה "רגילה", שאינה מגדלת תאומים וגדלה כל פעם בהתווספות ילד אחד למשפחה.

בשנים בהם הורים מגדלים תאומים הם צריכים להתמודד עם כל אחת מתופעות התאוּמוּת ללא הפסק וזאת יחד ובמקביל במתן תשומת לב מתאימה לכל אחד מהילדים האחרים במקביל.

המורכבות ההורית והקושי המתמשך הפיזי והנפשי (ולעתים גם הכלכלי) בהתמודדות עם הדילמות ההוריות הייחודיות, מחייב באופן טבעי להרחיב את המשפחה מעבר לגבולות משפחה הגרעינית, עקב הצורך לקבל כמה שיותר עזרה. לעיתים הסבים, הסבתות, אחים וחברים הופכים להיות חלק בלתי נפרד ודמויות קבועות בגידול כל ילדי המשפחה ובמתן עזרה להורים הזקוקים לכך בכדי לצלוח את המשימה .

כשנולדים תאומים לאח גדול מתווספים שני "גנבי תשומת לב" הגוזלים את את תשומת הלב שהבכור היה רגיל אליה טרם היוולדם ולהורים מתווספת משימה לא פשוטה במתן תשומת לב לבכור ועם זאת לחלק תשומת לב ולהיקשר לשני תינוקות בו זמנית, לעומת זאת אימהות לתאומים היולדות ילד יחדאי חוות חוויה מתקנת בהיקשרות לתינוק אחד לאחר שחוו הורות מתפצלת והקושי שבה, להקשר לשני תינוקות יחד. הורים לתאומים חווים רגשי אשם תמידיים המתלווים לחוויה שאם אני עם אחד אז אני לא עם השני .

קושי נוסף הוא לידת תאומים להורים לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות, המהפך מזוג במשך שנים רבות למשפחה בת 4 נפשות אינו פשוט וטומן בחובו אתגרים נפשיים לא פשוטים.

ועל זה נאמר  זר לא יבין.

כל מה שיכול לעזור לכם כמשפחה לתאומים

image111.jpg

אימון שינה לתאומים

תהליכי אימון שינה מיועד לכל אותם הורים לתאומים מגיל 5 חודשים ועד ילדים בני 5 המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ופשוט לחזור לישון טוב בלילה ומעוניינים לעשות זאת בכלים אימוניים.

47910060100083183103no.jpg

הדרכת שינה

מחקרים מראים כי הדרך הטובה והיעילה ביותר לטפל בבעיות שינה אצל תינוקות וכדי למנוע הפרעות שינה, היא באמצעות הדרכת הורים בעניין הקניית הרגלי שינה טובים עוד בתקופתההיריון ובתקופה הראשונה לאחר הלידה .

5_6_edited.jpg

סדנת לילה טוב תאומים

סדנה  המיועדת להורים לתאומים שנותנת ידע תוכנית פעולה וליווי מקצועי לאורך כל הסדנה.הסדנה נערכת ב 4 מפגשי שום ובלווי מקצועי בקובצת פייסבוק סגורה בין המפגשים. כל אלא ילמדו את התאומים כיצד להירדם עצמאית ולישון לילה שלם.

Twins-Pregnancy.jpg

סדנת אימל'ה תאומים

מפגש בן שלוש  כולל  הכנה להורות  המתקרבת וכיצד נכון להיערך לקראת בואם של התאומים בחודשי החיים הראשונים.

baby_phone_edited.jpg

קו ייעוץ טלפוני 

שירות יועצת-טלפוני  הוא שירות יחודי  לליווי, ייעוץ ותמיכה הניתנים בטלפון  בתחום שנת תינוקות, פעוטות וילדים (מגיל לידה עד 5 שנים).

IMG_5855 (2).JPG

הדרכת הורים פרטנית

הדרכת ההורים לתאומים יכולה להיעשות באופן פרטני בפגישה אישית או מס. פגישות שבהם תעלנה הבעיות והקשיים שההורים חווים בגידול התאומים.

ההדרכה הינה מותאמת אישית  ונותנת מענה ספציפי להורים הפונים.

IMG_5883.JPG

 הרצאת הורים ות(א)ומים

אם גם אתם מרגישים שאף אחד לא מבין מה זה אומר לגדל תאומים? אז בדיוק עבורכם, הורים לתאומים בגיל הרך, מיועדת ההרצאה הזו, שמטרתה לתת לכם ידע ובעיקר תשובות לשאלות בכל הנושאים המעסיקים הורים צעירים בדגש על אלו המיוחדים להורים לתאומים.

תאומים - חזית.png

המדריך המלא להרדמת תאומים

המדריך האקטרוני הראשון והיחיד שיגלה לכם את כל הסודות המקצוועיים שלי ויוביל אתכם בעזרת תוכנית קלה ליישום וב 5 צעדים פשוטים לשינה של לילה שלם.

מועדון תאומים