המשפחה

האם משפחה בה גדלים  תאומים שונה ממשפחה שבה גדלים רק ילדים יחדאים ?
 

התשובה היא כן.

תאומים הם ילדים בני אותו גיל בעלי צרכים התפתחותיים זהים, מול זוג הורים אחד והתאוּמוּת חובקת בתוכה  מורכבות שיש להתייחס אליה, על מנת להגיע  להתפתחות תקינה כאשר ישנם ילדים נוספים במשפחה או מצטרפים מאוחר יותר, כל המשימה ההורית מסתבכת ולהורים מתווספות אתגרים נוספים.

מכאן שחשוב  להבין את העובדה, שהצטרפות ‏תאומים למשפחה תחולל שינוי גדול עבור כל בני המשפחה ותידרוש יצירת  איזונים חדשים ושונים מאלה המוכרים במשפחה "רגילה" שאינה מגדלת תאומים וגדלה כל פעם בהתווספות ילד אחד למשפחה..

בשנים בהם הורים מגדלים תאומים הם צריכים להתמודד עם כל אחת מתופעות התאוּמוּת ללא הפסק וזאת יחד ובמקביל במתן תשומת לב מתאימה לכל אחד מהילדים האחרים במקביל.

המורכבות ההורית והקושי המתמשך  הפיזי והנפשי (ולעתים גם הכלכלי) בהתמודדות עם הדילמות ההוריות הייחודיות, מחייב  באופן טיבעי להרחיב את המשפחה מעבר לגבולות משפחה הגרענית, עקב  הצורך לקבל כמה שיותר עזרה.  לעיתים הסבים ,הסבתות, אחים וחברים הופכים להיות חלק בלתי נפרד ודמויות קבועות בגידול כל ילדי המשפחה ובמתן עזרה להורים הזקוקים לכך בכדי לצלוח את המשימה .

כשנולדים תאומים לאח גדול מתווספים שני "גנבי תשומת לב" הגונבים את את תשומת הלב  שהבכור היה רגיל אליה טרם היולדם ולהורים מתווספת  משימה לא פשוטה במתן תשומת לב לבכור ועם זאת לחלק תשומת לב ולהיקשר לשני תינוקות בו זמנית, לעומת זאת אימהות לתאומים היולדות  ילד יחדאי חוות  חוויה מתקנת בהיקשרות לתינוק אחד לאחר שחוו הורות מתפצלת והקושי שבה להתיקשר לשני תינוקות יחד .הורים לתאומים  חווים רגשי אשם תמידים  המתלווים לחוויה שאם אני עם אחד אז אני לא עם השני .

קושי נוסף הוא לידת תאומים להורים לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות ,המהפך מזוג במשך שנים רבות למשפחה בת 4 נפשות אינו פשוט וטומן בחובו אתגרים נפשיים לא פשוטים.

ועל זה נאמר  זר לא יבין.

כל מה שיכול לעזור לכם כמשפחה לתאומים

אימון שינה לתאומים

תהליכי אימון שינה מיועד לכל אותם הורים לתאומים מגיל 5 חודשים ועד ילדים בני 5 המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ופשוט לחזור לישון טוב בלילה ומעוניינים לעשות זאת בכלים אימוניים.

אני אבא לתאומים

שאימא יוצאת לחופשת לידה היא מתכוננת לכך שחייה ייסובו סביב הטיפול בתאומים אבל גם האבא מגלה כי בוא התאומים, גורם לו לשנות את השגרה הידועה שלו ואם בעבר הוא יכל להשקיע שעות בעבודה ,גידול התאומים מחייב אותו להיערך להגעה כמה שיותר מוקדמת הביתה .

הדרכת שינה

מחקרים מראים כי הדרך הטובה והיעילה ביותר לטפל בבעיות שינה אצל תינוקות וכדי למנוע הפרעות שינה, היא באמצעות הדרכת הורים בעניין הקניית הרגלי שינה טובים עוד בתקופתההיריון ובתקופה הראשונה לאחר הלידה .

ככה תלמדי את התאומים לישון לילה שלם

המדריך האקטרוני הראשון והיחיד שיגלה לכם את כל הסודות המקצוועיים שלי
ויוביל אתכם בעזרת תוכנית קלה ליישום וב 5 צעדים פשוטים לשינה של לילה שלם.

 

אימל'ה תאומים

מפגש בן שלוש והוא הכולל  הכנה להורות  המתקרבת וכיצד נכון להיערך לקרא בואם של התאומים בחודשי החיים הראשונים.

סדנת לילה טוב תאומים

סדנה  המיועדת להורים לתאומים שנותנת ידע תוכנית פעולה וליווי מקצועי לאורך כל הסדנה.הסדנה נערכת ב 4 מפגשי שום ובלווי מקצועי בקובצת פייסבוק סגורה בין המפגשים. כל אלא ילמדו את התאומים כיצד להירדם עצמאית ולישון לילה שלם.

קן ייעוץ טלפוני
הדרכת הורים פרטנית
הורים ות(א)ומים

שירות יועצת-טלפוני  הוא שירות יחודי  לליווי, ייעוץ ותמיכה הניתנים בטלפון  בתחום שנת תינוקות, פעוטות וילדים (מגיל לידה עד 5 שנים).
 

הדרכת ההורים לתאומים יכולה להיעשות באופן פרטני בפגישה אישית או מס. פגישות שבהם תעלנה הבעיות והקשיים שההורים חווים בגידול התאומים.

ההדרכה הינה מותאמת אישית  ונותנת מענה ספציפי להורים הפונים.

אם גם אתם מרגישים שאף אחד לא מבין מה זה אומר לגדל תאומים?
אז בדיוק עבורכם ,הורים לתאומים בגיל הרך, מיועדת ההרצאה הזו, 
שמטרתה לתת לכם ידע ובעיקר תשובות לשאלות בכל הנושאים המעסיקים הורים צעירים בדגש על אלו המיוחדים להורים לתאומים.

מועדון תאומים

רוצים לשאול אותי שאלה?
צרו קשר בטל. 054-6805034

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ניתן גם לשלוח לי הודעת וואטסאפ

מודיעין
054-6805034
  • Instagram
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

 בואו נהיה בקשר