AW-11341741356
top of page
משפחה עם תאומים זהים

המשפחה

האם משפחה בה גדלים תאומים שונה ממשפחה שבה גדלים רק ילדים יחידאיים?
 

התשובה היא כן.

תאומים הם ילדים בני אותו גיל בעלי צרכים התפתחותיים זהים, מול זוג הורים אחד והתאוּמוּת חובקת בתוכה מורכבות שיש להתייחס אליה, על מנת להגיע להתפתחות תקינה כאשר ישנם ילדים נוספים במשפחה או מצטרפים מאוחר יותר, כל המשימה ההורית מסתבכת ולהורים מתווספות אתגרים נוספים.

מכאן שחשוב להבין את העובדה, שהצטרפות ‏תאומים למשפחה, תחולל שינוי גדול עבור כל בני המשפחה ותדרוש יצירת איזונים חדשים ושונים מאלה המוכרים במשפחה "רגילה", שאינה מגדלת תאומים וגדלה כל פעם בהתווספות ילד אחד למשפחה.

בשנים בהם הורים מגדלים תאומים הם צריכים להתמודד עם כל אחת מתופעות התאוּמוּת ללא הפסק וזאת יחד ובמקביל במתן תשומת לב מתאימה לכל אחד מהילדים האחרים במקביל.

המורכבות ההורית והקושי המתמשך הפיזי והנפשי (ולעתים גם הכלכלי) בהתמודדות עם הדילמות ההוריות הייחודיות, מחייב באופן טבעי להרחיב את המשפחה מעבר לגבולות משפחה הגרעינית, עקב הצורך לקבל כמה שיותר עזרה. לעיתים הסבים, הסבתות, אחים וחברים הופכים להיות חלק בלתי נפרד ודמויות קבועות בגידול כל ילדי המשפחה ובמתן עזרה להורים הזקוקים לכך בכדי לצלוח את המשימה.

כשנולדים תאומים לאח גדול מתווספים שני "גנבי תשומת לב" הגוזלים את את תשומת הלב שהבכור היה רגיל אליה טרם הוולדם ולהורים מתווספת משימה לא פשוטה במתן תשומת לב לבכור ועם זאת לחלק תשומת לב ולהיקשר לשני תינוקות בו זמנית, לעומת זאת אימהות לתאומים היולדות ילד יחידאי חוות חוויה מתקנת בהיקשרות לתינוק אחד לאחר שחוו הורות מתפצלת והקושי שבה, להקשר לשני תינוקות יחד. הורים לתאומים חווים רגשי אשם תמידיים המתלווים לחוויה שאם אני עם אחד אז אני לא עם השני.

קושי נוסף הוא לידת תאומים להורים לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות, המהפך מזוג במשך שנים רבות למשפחה בת 4 נפשות אינו פשוט וטומן בחובו אתגרים נפשיים לא פשוטים.

ועל זה נאמר זר לא יבין.

כל מה שיכול לעזור לכם כמשפחה לתאומים

תאומים ישנים

אימון שינה לתאומים

תהליכי אימון שינה מיועד לכל אותם הורים לתאומים מגיל 5 חודשים ועד ילדים בני 5 המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ופשוט לחזור לישון טוב בלילה ומעוניינים לעשות זאת בכלים אימוניים.

תאומים ישנים

הדרכת שינה

מחקרים מראים כי הדרך הטובה והיעילה ביותר לטפל בבעיות שינה אצל תינוקות וכדי למנוע הפרעות שינה, היא באמצעות הדרכת הורים בעניין הקניית הרגלי שינה טובים עוד בתקופתההיריון ובתקופה הראשונה לאחר הלידה .

תאומים ישנים

סדנת לילה טוב תאומים

סדנה  המיועדת להורים לתאומים שנותנת ידע תוכנית פעולה וליווי מקצועי לאורך כל הסדנה.הסדנה נערכת ב 4 מפגשי שום ובלווי מקצועי בקובצת פייסבוק סגורה בין המפגשים. כל אלא ילמדו את התאומים כיצד להירדם עצמאית ולישון לילה שלם.

היריון תאומים

סדנת אימל'ה תאומים

קורס דיגיטלי להכנה לקראת ההורות  המתקרבת וכיצד נכון להיערך לקראת בואם של התאומים בחודשי החיים הראשונים.

תינוק מחייג  בטלפון חוגה

קו ייעוץ טלפוני 

שירות יועצת-טלפוני  הוא שירות יחודי  לליווי, ייעוץ ותמיכה הניתנים בטלפון  בתחום שנת תינוקות, פעוטות וילדים (מגיל לידה עד 5 שנים).

תאומים זהים משתובבים

הדרכת הורים פרטנית

הדרכת ההורים לתאומים יכולה להיעשות באופן פרטני בפגישה אישית או מס. פגישות שבהם תעלנה הבעיות והקשיים שההורים חווים בגידול התאומים.

ההדרכה הינה מותאמת אישית  ונותנת מענה ספציפי להורים הפונים.

אימא לתאומים

 הרצאת הורים ות(א)ומים

אם גם אתם מרגישים שאף אחד לא מבין מה זה אומר לגדל תאומים? אז בדיוק עבורכם, הורים לתאומים בגיל הרך, מיועדת ההרצאה הזו, שמטרתה לתת לכם ידע ובעיקר תשובות לשאלות בכל הנושאים המעסיקים הורים צעירים בדגש על אלו המיוחדים להורים לתאומים.

כריכת הספר הרדמת תאומים (1)_edited.jpg

המדריך המלא להרדמת תאומים

המדריך האקטרוני הראשון והיחיד שיגלה לכם את כל הסודות המקצוועיים שלי ויוביל אתכם בעזרת תוכנית קלה ליישום וב 5 צעדים פשוטים לשינה של לילה שלם.

הורים לתאומים זהים
bottom of page