top of page

אימון שינה לתאומים

IMG_5850 (2)_edited.png

תאומים ושינה 

תהליכי אימון שינה מיועדים לכל אותם הורים לתאומים מגיל 5 חודשים ועד ילדים בני 5 המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ופשוט לחזור לישון טוב בלילה ומעוניינים לעשות זאת בכלים אימוניים.

כיועצת שינה המלווה משפחות רבות בתהליכים להקניית הרגלי שינה טובים, אני עדה היום ליכולת של ההורים ליצור שינוי על ידי קבלת כלים ונטילת אחריות אישית שתביא אותם למטרה הרצויה, הקניית הרגלי שינה טובים לילדיהם תוך הגעה להירדמות עצמאית ושינה של לילות רצופים.

בתהליך אימון שינה, הורים מקבלים הדרכה, כיצד ליצור את השינוי בשנת ילדיהם ולעשות את השינוי באופן עצמאי עם ליווי שבועי שממקד ומקדם את התהליך לפי הצורך.

 

כיצד מתנהל התהליך?

הדרך המשותפת שלנו מתחילה ב:

  • בשיחת אבחון אותה נערוך יחד ומטרתה ללמוד על הרגלי השינה של ילדכם וגורמי התלות המסייעים לו כיום להירדם, כגון: הנקה, נדנוד בעגלה, על הידיים ועוד..., ובשאר ההרגלים הקשורים בשינה.

  • בשיחה נתאם ציפיות ונבנה את תכנית העבודה להמשך התהליך. אתם מקבלים תכנית עבודה כתובה הנותנת את המסגרת לתהליך.

  • מרגע זה אנו יוצאים לדרך, אתם מיישמים את שלבי התהליך ומטפלים במקביל בכל נקודות השינוי שהועלו בשיחה ותוך כדי אנו נפגשים ל 6-8 פגישות טלפוניות שבועיות בנות 30-45 דק'.

  • בכל פגישה אנחנו קובעים יעדים לפגישה הבאה ובודקים בכל פגישה את מידת ההתקדמות, את הקשיים ודרך הטיפול בהם, הצלחות וכישלונות תוך התמקדות בהורים ובתפיסת ההורות שלהם.

תהליך מוצלח, הוא תהליך שבסופו הורים מגיעים למטרות שהגדירו לעצמם.

תאומים והירדמות עצמאית - השיטה והתוצאה

בתהליכי ייעוץ שינה לתאומים שאני מלווה מעל לעשור, ולאור הניסיון הארוך שצברתי עם הרדמת תאומים, אני שמה דגש על אבחון נכון ומדויק לקשיי השינה של כל אחד מהתאומים (פיזיולוגי או התנהגותי) 
לצד התמקדות בחוויית הורית טובה ובארגז כלים מותאם אישית בגידול תאומים על הדילמות הייחודיות שלו. 

 

השיטה שאני עובדת איתה מבוססת על:

עד 4 שלבים וקצב ההתקדמות מותאם לקצב של כל אחד מהתאומים לחוד וביחד וגם של זוג ההורים ועל מתן מענה תמידי לבכי, כל זה מעניק ביטחון לכל אחד מהתינוקות בכם.
המטרה היא להבין את הצרכים של כל אחד מהתאומים ואת המייחד אותו וללמוד כיצד ללמוד לתת להם מענה מדויק.
בנוסף חשוב לי לעבוד בצורה עמוקה על שינויי הרגלים וזאת מתוך היכרות של אמונות מעכבות, שיתכן ויצרו אצלכם את מערך התגובות, שהובילו להרגלי השינה היום.
אני עובדת בשיטה ייחודית המבוססת על שיטת 'לילה טוב' ועל ניסיון והצלחה של למעלה מ-10 שנים.

תהליך מותאם אישיתתהליך הייעוץ שינה, מותאם אישית לכל אחד מהתאומים אבל גם לכך שהם חולקים סדר יום משותף ומתחשב בקצב של כל אחד מהתאומים יעניק בסופו של התהליך, ביטחון והקניית הרגלי שינה טובים כצידה לחיים. במהלך התהליך נעשה אבחון מדויק של טמפרמנט לכל אחד מהתאומים ונבין כיצד הוא משפיע על השינה ונלמד כיצד לתת מענה לקשיים שנוצרים עקב הטמפרמנט שלו.

היענות תמידית לבכי - היענות לבכי חשובה לתחושת הביטחון של התאומים בהוריהם ובסביבתם. התהליך מאפשר להיענות לבכי תוך יצירת שינוי חיובי שמלמד את ככל תאום לישון. 

גמילה מגורמי תלות - התהליך מתמקד בגמילה מכל גורמי התלות החיצוניים בצורה מדורגת ועם הענקת חלופה מתאימה. בעיות שינה נוצרים לרב בגלל שהתינוק נזקק לעזרה חיצונית על מנת להירדם ושעם הזמן גורם התלות, שעוזר לתינוק להירדם, הופך לפחות ופחות אפקטיבי וההורים נדרשים להשקיע זמן רב יותר בהרדמת הילד ובהחזרתו לישון ביקיצות החוזרות בלילה.

 ייעוץ שינה הדרגתי - מוגדר במס. שלבים ידועים מראש. ההדדיות בין כל תאום לאחיו ולהורים משפיעה על הקצב, המאפשר לימוד והטמעת שינויים. עם זאת תהליך ייעוץ שינה בשיטת 'לילה טוב' נותן אופק המאפשר לדעת כיצד מתנהל התהליך ותוך כמה זמן הוא עשוי להסתיים. תהליך הייעוץ שינה מאפשר תקופת הסתגלות המותאמת לקצב האישי של ההורים וכל תאום.

תהליך עומק לשינויי הרגליםכדי להגיע לתוצאה הרצויה וכדי להטמיע אותה בצורה טובה מלאה, חשוב לעבוד על שינויי הרגלים. את השינוי נתחיל בשינוי הגישה לקושי על ידי פירוק אמונות מגבילות שמרכיבות את ההורות. במקביל נלמד מהם צרכי התינוקות ונתאים מענה המדויק לצרכי כל אחד, שחשוב לא פחות כדי ליצור מערכת שתומכת בו. בסיום הטמעת השינוי, נבין כיצד לשמור על התוצאות גם במצבים משתנים וביציאה מהשגרה, מה שיבטיח לכם שינה טובה כמתנה לחיים.

הצבת גבולות בתהליך נתמקד הצבת הגבולות חדשים, חשוב להבין שמגדלים תאומים חשוב להציב גבולות לכל אחד מהתאומים באופן אישי ולא משותף. הצבת גבולות עוזרת לכל תאום להבין את העולם מסביבו בדרך ברורה ובטוחה, ונגדיר עבורו תהליכים ברורים שיקנו לו הבנה לגבי התנהלות היום והלילה שלו.

שיטת הייעוץ בה אני עובדת היא דרך עדינה ויעילה על מנת ללמד את התאומים להירדם ללא עזרה או תלות ולישון שינה איכותית וטובה.
השיטה מבוססת על העקרונות הבאים:

  • הבנה של צרכי כל אחד מהתאומים ומתן מענה מדויק

  • גישה הדרגתית שמטרתה ליצור למידה המותאמת לקצב התקדמות של כל אחד מהתינוק

  • מתן חיזוק חיובי ובניית מסוגלותו של כל תינוק בעצמו וביכולותיו

  • יצירת שגרה בטוחה תוך שימוש בתגובות עקביות שיוצרות לתינוק ולאחיו התאום ביטחון בהוריהם ובסביבתם

  • סביבה תומכת ומעודדת ובניית התחושה של כל התינוק שהוא מובן 

בסיום התהליך כאשר התאומים לומדים להירדם באופן עצמאי, הם מסוגלים לקבל את השינה הדרושה להם כדי לגדול ולהתפתח בצורה המיטבית ביותר. המשמעות היא שבסיום התהליך תהיה לכם ההורים יותר אנרגיה במהלך היום, שמאד חשוב בגידול תאומים שהוא מאתגר ודורש הרבה יותר אנרגיה ותוכלו ליהנות יותר מהזמן עם המשותף איתם.
בנוסף, כך תהיו פחות לחוצים ויותר רגועים, מה שיכול להוביל לסביבה משפחתית מאושרת ובריאה יותר. 

כיצד מתנהל תהליך אימון שינה לתאומים איתי?

השאלון - הדרך המשותפת שלנו מתחילה במילוי שאלון שמטרתו ללמוד על הרגלי השינה של התאומים ועלגורמי התלות המסייעים להם כיום להירדם, כגון: הנקה, נדנוד בעגלה, על הידיים ועוד..., ובשאר ההרגלים הקשורים בשינה.

שיחת ההזנק ובניית תוכנית עבודהלאחר מכן ניפגש לשיחת אותה נערוך יחד בזום. השיחה אורכת כשעתיים.

בשיחה נבנה את תוכנית העבודה להמשך התהליך, נלמד על עקרונות התהליך והרציונל מאחורי כל עקרון בנוסף נלמד על צרכי כל אחד מהתאומים לחוד וביחד ונתאם ציפיות לגבי התנהלות התהליך. נקבע את מטרת התהליך איך שאתם רואים ומגדירים אותה. מרגע זה מתחיל המסע המשותף שלנו.

אתם מקבלים תוכנית עבודה כתובה הנותנת את המסגרת לתהליך ואנו יוצאים לדרך.

שיחות אימוניות מרגע זה אנו יוצאים לדרך, אתם מיישמים את שלבי התהליך ומטפלים במקביל בכל נקודות השינוי שהועלו בשיחה ותוך כדי אנו נפגשים ל-8 פגישות טלפוניות שבועיות בנות 30-45 דק'. השיחות יתנהלו ביום קבוע ושעה קבועה בכל שבוע ובכך יצרו את ההתחייבות שלכם לתהליך.

בכל פגישה אנחנו קובעים יעדים לפגישה הבאה ובודקים בכל פגישה את מידת ההתקדמות, את הקשיים והדרך הטיפול בהם, הצלחות וכישלונות תוך התמקדות בהורים ובתפיסת ההורות שלכם וכל זאת נעשה בכלים אימוניים שיעזרו לכם להתקדם בתהליך ולהבין מה הם הגורמים המעכבים שעשויים ליצור קשיים או תקיעה של התהליך.

סיום התהליך - תהליך שהסתיים בצורה מוצלחת, הוא תהליך שבסופו הורים הגיעו למטרה אותה הגדירו בתחילת התהליך. 

האחריות - וזה עדין לא הסוף... אנחנו לא נפרדים.
בסוף התהליך באופן בלעדי תקבלו
תעודת אחריות לשלושה חודשים לתוצאות שהושגו במהלך אימון שינה.
האחריות תאפשר לכם להתייעץ במקרה של רגרסיה או שינוי שנובע מאירועים שבהם יצאתם מהשגרה.
התהליך מלמד אתכם לקדם את נושא השינה עם דגש על עבודה עצמאית שעשיתם במהלך התהליך ובמקביל להפוך את התאומים שלכם להיות עצמאים בכל מה שקשור להרדמה, לקיחת מוצץ וחזרה לשינה בהתעוררויות ליליות. כדי להקל על היציאה לדרך העצמאית אני מעניקה לכם עוד שלושה חודשים שך תמיכה בה תוכלו להתייעץ אם עדין יש קשיים או רגרסיות.

אז איך מתחילים את תהליך האימון שינה איתי?

החלטתם שאתם רוצים לישון?
אתם מוזמנים לקבוע איתי את המועד לשיחת ההזנק לתהליך.
את השיחה ניתן לערוך בשעות הבוקר או הערב לנוחיותכם השעה המוקדמת ביותר להתחלת השיחה היא 8:00 והמאוחרת ביותר היא 20:30.
לאחר ליווי של משפחות מאות משפחות כבר למעלה מ 10 שנים ושיפור של איכות חיים להורים רבים לתאומים, אני מחכה לפגוש אתכם.    

תאומים ישנים
bottom of page