top of page
IMG_5878_edited_edited.png

 ייעוץ שינה לתאומים 

העייפות היא אחת מהקשיים העיקרים בחיי הורים צעירים הבעיה מועצמת כשיש להתמודד  עם שני תינוקות בו זמנים.

ישנם בתים רבים ששעת הערב היא שעה שבה מתחיל להתגנב חשש ולחץ כיצד שעה לחוצה זו תעבור והאם בשעה 20:00 ישתרר שקט בבית ?
המון דילמות עולות וצצות לקראת שנת הלילה ובהרדמת התאומים:


בתהליך של ייעוץ שינה לתאומים נתייחס למורכבות הרבה שיש בהרדמת התאומים, מה זה אומר מבחינת ההתמודדות הלילית.

הפרעות שינה, איך עושים את זה נכון ומגיעים ללילות שפויים גם כאשר אנו הורים לשני תינוקות בו זמנית.

כאימא לתאומים בעצמי, יועצת שינה לתאומים ויחידים וגם כמדריכת הורים לתאומים, המכירה את המורכבות הרבה, אוכל לעזור ולכוון אתכם אל עבר המטרה – לילות שקטים ורגועים ובעיקר לילות שינה לכל המשפחה.


אז הבשורה שלי אליכם הורים יקרים, שאינם ישנים לילה שלם מהיום שהתאומים נולדו, שיש מה לעשות.
העייפות מהיום שלכם, אינה חייבת להמשך אל תוך הלילה, גם תאומים יכולים ללמוד לישון באופן עצמאי וללילה שלם.

אני מזמינה אתכם ללמוד כיצד לעשות זאת ומבטיחה להיות שם אתכם כי בראש ובראשונה גם אני הייתי שם.
אתם מוזמנים
לקרוא עוד פרטים על שיטת העבודה שלי המותאמת להרדמת תאומים ועל ועקרונות המנחים בה, ומוזמנים לדבר איתי ולקבל הצעת מחיר מיוחדת לתהליך ייעוץ שינה לתאומים (כי העומס הכלכלי בגידול תאומים בהחלט אינו פשוט).
בסוף התהליך אני מעניקה                              על תוצאות התהליך מה שיבטיח לכם כי התוצאות הן ארוכות טווח ולא הקלה זמנית בלבד (תעודת האחריות היינה ייחודית ובלעדית ל'גיל-גולה ייעוץ שינה לתאומים').

הרדמת תאומים חובקת בתוכה הרבה דילמות שנובעות מכך שאם קשה להרדים תינוק אחד זה כמעט בלי אפשרי לעשות את זה עם שניים.
לרב מדובר בשני תינוקות השונים באופי ובטמפרמנט וגם אם אחד רגוע יותר לרב הבכי של התאום שמתקשה יגרור התעוררות וצורך להתחיל שוב מהתחלה, וזה עשוי לחסור על עצמו שוב ושוב לאורך זמן רב ופעמים רבות בלילה וכן בהרדמות היום. המצב הזה עלול להביא את ההורים לפתרונות יצירתיים שבסופו של יום גוררים הרגלי שינה פחות טובים כמו הרדמות של התאומים בעגלה ולעיתים מול הטלוויזיה, הרדמה של כל אחד במקום אחר והעברתו לחדר המשותף, העברתו של התינוק שמתקשה למיטת ההורים ועוד...

אני מזמינה אתכם ללמוד כיצד לעשות זאת ומבטיחה להיות שם אתכם כי בראש ובראשונה גם אני הייתי שם.
בתהליך נלמד בראש ובראשונה לאפיין את הצרכים ואת הטמפרמנט של גל אחד מהתאומים ותוך היכרות קרובה של כל אחד מהם נלמד כיצד לתת מענה אישי תוך למידה של כיצד ליצור דגרת ערב משותפת שתאפשר להם להיפרד מהיום אחד מהשני ומההורים יחד וללכת לישון באווירה רגועה ותשפר את תנאי השינה ביום ובלילה.
עם התקדמות התהליך נעבוד יחד על לימוד של הירדמות עצמאית של התאומים שבכל שלב בתהליך נשים דגש על דיוק מתן מענה לכל אחד מהתאומים תוך לימוד האינטראקציות המיוחדות בקשר התאומי.
יש לזכור שתאומות היא זוגיות, זוגיות מיוחדת ולכן חשוב להבין כיצד להתייחס לשני אינדיבידואלים עם קשר ייחודי ומיוחד.

הרדמת תאומים יחד 

תאומים והירדמות עצמאית - השיטה והתוצאה

בתהליכי ייעוץ שינה לתאומים שאני מלווה מעל לעשור, ולאור הניסיון הארוך שצברתי עם הרדמת תאומים , אני שמה דגש על אבחון נכון ומדויק לקשיי השינה של כל אחד מהתאומים (פיזיולוגי או התנהגותי) 
לצד התמקדות בחוויית הורית טובה ובארגז כלים מותאם אישית בגידול תאומים על הדילמות הייחודיות שלו. 

 

השיטה שאני עובדת איתה מבוססת על:

עד 4 שלבים וקצב ההתקדמות מותאם לקצב של כל אחד מהתאומים לחוד וביחד וגם של זוג ההורים ועל מתן מענה תמידי לבכי,כל זה מעניק ביטחון לכל אחד מהתינוקות בכם.
המטרה היא להבין את הצרכים של כל תינוק ואת המייחד אותו וללמוד כיצד לתת להם מענה מדויק.
בנוסף חשוב לי לעבוד בצורה עמוקה על שינויי הרגלים וזאת מתוך היכרות של אמונות מעכבות, שיתכן ויצרו אצלכם את מערך התגובות, שהובילו להרגלי השינה היום.
אני עובדת בשיטה ייחודית המבוססת על שיטת 'לילה טוב' ועל ניסיון והצלחה של למעלה מ-10 שנים.

תהליך מותאם אישיתתהליך הייעוץ שינה, מותאם אישית לכל אחד מהתאומים אבל גם לכך שהם חולקים סדר יום משותף ומתחשב בקצב של כל אחד מהתאומים יעניק בסופו של התהליך, ביטחון והקניית הרגלי שינה טובים כצידה לחיים. במהלך התהליך נעשה אבחון מדויק של טמפרמנט לכל אחד מהתאומים ונבין כיצד הוא משפיע על השינה ונלמד כיצד לתת מענה לקשיים שנוצרים עקב הטמפרמנט שלו.

היענות תמידית לבכי - היענות לבכי חשובה לתחושת הביטחון של התאומים בהוריהם ובסביבתם. התהליך מאפשר להיענות לבכי תוך יצירת שינוי חיובי שמלמד את ככל תאום לישון. 

גמילה מגורמי תלות - התהליך מתמקד בגמילה מכל גורמי התלות החיצוניים בצורה מדורגת ועם הענקת חלופה מתאימה. בעיות שינה נוצרים לרב בגלל שהתינוק נזקק לעזרה חיצונית על מנת להירדם ושעם הזמן גורם התלות, שעוזר לתינוק להירדם, הופך לפחות ופחות אפקטיבי וההורים נדרשים להשקיע זמן רב יותר בהרדמת הילד ובהחזרתו לישון ביקיצות החוזרות בלילה.

 ייעוץ שינה הדרגתי - מוגדר במס. שלבים ידועים מראש. ההדדיות בין כל תאום לאחיו ולהורים משפיעה על הקצב, המאפשר לימוד והטמעת שינויים. עם זאת תהליך ייעוץ שינה בשיטת 'לילה טוב' נותן אופק המאפשר לדעת כיצד מתנהל התהליך ותוך כמה זמן הוא עשוי להסתיים. תהליך הייעוץ שינה מאפשר תקופת הסתגלות המותאמת לקצב האישי של ההורים וכל תאום.

תהליך עומק לשינויי הרגליםכדי להגיע לתוצאה הרצויה וכדי להטמיע אותה בצורה טובה מלאה, חשוב לעבוד על שינויי הרגלים. את השינוי נתחיל בשינוי הגישה לקושי על ידי פירוק אמונות מגבילות שמרכיבות את ההורות. במקביל נלמד מהם צרכי התינוקות ונתאים מענה המדויק לצרכי כל אחד, שחשוב לא פחות כדי ליצור מערכת שתומכת בו. בסיום הטמעת השינוי, נבין כיצד לשמור על התוצאות גם במצבים משתנים וביציאה מהשגרה, מה שיבטיח לכם שינה טובה כמתנה לחיים.

הצבת גבולות בתהליך נתמקד הצבת הגבולות חדשים, חשוב להבין שמגדלים תאומים חשוב להציב גבולות לכל אחד מהתאומים באופן אישי ולא משותף. הצבת גבולות עוזרת לכל תאום להבין את העולם מסביבו בדרך ברורה ובטוחה, ונגדיר עבורו תהליכים ברורים שיקנו לו הבנה לגבי התנהלות היום והלילה שלו.

שיטת הייעוץ בה אני עובדת היא דרך עדינה ויעילה על מנת ללמד את התאומים להירדם ללא עזרה או תלות ולישון שינה איכותית וטובה.
השיטה מבוססת על העקרונות הבאים:

  • הבנה של צרכי כל אחד מהתאומים ומתן מענה מדויק

  • גישה הדרגתית שמטרתה ליצור למידה המותאמת לקצב התקדמות של כל אחד מהתינוק

  • מתן חיזוק חיובי ובניית מסוגלותו של כל תינוק בעצמו וביכולותיו

  • יצירת שגרה בטוחה תוך שימוש בתגובות עקביות שיוצרות לתינוק ולאחיו התאום ביטחון בהוריהם ובסביבתם

  • סביבה תומכת ומעודדת ובניית התחושה של כל התינוק שהוא מובן 

בסיום התהליך כאשר התאומים לומדים להירדם באופן עצמאי, הם מסוגלים לקבל את השינה הדרושה להם כדי לגדול ולהתפתח בצורה המיטבית ביותר. המשמעות היא שבסיום התהליך תהיה לכם ההורים יותר אנרגיה במהלך היום, שמאד חשוב בגידול תאומים שהוא מאתגר ודורש הרבה יותר אנרגיה ותוכלו ליהנות יותר מהזמן עם המשותף איתם.
בנוסף, כך תהיו פחות לחוצים ויותר רגועים, מה שיכול להוביל לסביבה משפחתית מאושרת ובריאה יותר. 

מה עושים בייעוץ שינה לתאומים?

תהליך הייעוץ נערך בדרך הבאה:

1.

 שיחת ההזנק לאחר מכן ניפגש לשיחת אותה נערוך יחד בזום. השיחה אורכת כשעתיים.

בשיחה נבנה את תוכנית העבודה להמשך התהליך, נלמד על עקרונות התהליך והרציונל מאחורי כל עקרון בנוסף נלמד על צרכי כל אחד מהתאומים וננסה לאפיין את דרך הטיפול האינדיבידואלי לכל אחד לחוד אבל גם לשינה המשותפת וכן ונתאם ציפיות לגבי התנהלות התהליך. מרגע זה מתחיל המסע המשותף שלנו. בנוסף נגדיר מטרות משניות לתהליך כמו למשל: מעבר חדר או מיטה לקיחה עצמאית של מוצץ, מעבר להאכלה מבקבוק ולא רק הנקה, גמילה משתיית מים מוגברת וכו...

אתם מקבלים תוכנית עבודה כתובה הנותנת את המסגרת לתהליך ואנו יוצאים לדרך.

2.

השאלון הדרך המשותפת שלנו מתחילה במילוי שאלון שמטרתו לתת לי פרטים על הרגלי השינה של התאומים וגורמי התלות המסייעים להם כיום להירדם. כגון: הנקה, נדנוד בעגלה, על הידיים ועוד...ובכך מאפשר לי לדעת במה להתמקד בשיחתנו המשותפת.

התהליך בשלב זה אני אלווה אתכם באופן אישי ויום יומי בכל שלבי התוכנית. הקשר הרצוף בנינו המורכב מדיווח מפורט שלכם על התקדמות הלילות ושנות היום אם הם מתנהלות בבית, ומתן ההנחיות שלי ללילה הבא. השיחה היומית מבטיחה את התקדמות והצלחת השינוי גם במצבי משבר ורגרסיה, שהינם חלק טבעי ובלתי נפרד מהתהליך. בתהליך ניתן מענה אישי לכל אחד מהתאומים תוך הסתכלות ולמידה יותר אישית של הצרכים של כל אחד. 

הליווי נותן גם מענה לקשיים הרגשיים שעולים וצפים לאורך התהליך.

3.

סיום התהליך תהליך שהסתיים בצורה מוצלחת, הוא תהליך שבסופו מגיעים לחזון אחרית הלילות. ומה זה אומר?

בסופו של התהליך התאומים שלכם התיידדו עם המיטה שלהם, נרדמים בה עצמאית וישנים שינה איכותית, וכך וגם אתם.

האחריות וזה עדין לא הסוף…אנחנו לא נפרדים. בסוף התהליך באופן בלעדי תקבלו תעודת אחריות לשנה לתוצאות שהושגו במהלך הייעוץ שינה. האחריות תאפשר לכם להתייעץ במקרה של רגרסיה או שינוי שנובע מאירועים שבהם יצאתם מהשגרה.

זו הגדלת המעטפת של הייעוץ שאתם מקבלים ממני במתנה ונועדה לתת לכם ביטחון בתוצאות כדי שהשינה הטובה תהיה מתנה לכל המשפחה. לצפייה בתעודת האחריות
עוד פרטים על תעודת האחריות

4.

5.

החלטתם שאתם רוצים לישון?
אתם מוזמנים לקבוע איתי את המועד לשיחת ההזנק לתהליך.
את השיחה ניתן לערוך בשעות הבוקר או הערב לנוחיותכם השעה המוקדמת ביותר להתחלת השיחה היא 8:00 והמאוחרת ביותר היא 20:30.
לאחר ליווי של משפחות מאות משפחות כבר למעלה מ 10 שנים ושיפור של איכות חיים להורים רבים לתאומים, אני מחכה לפגוש אתכם.    

אז איך מתחילים את תהליך ייעוץ השינה איתי?

 מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור אליכם
להתקשר אלי
או לשלוח לי הודעה בוואטאפ

  • Whatsapp
twins1.png