מוצץ כן או לא?

עודכן ב: 25 מאי 2020

האם מוצץ הכרחי להרגעה של התינוק?

הורים רבים מיחסים את הקושי של תינוקם להירגע ולהירדם באופן רגוע ושקט, לעובדה שתינוקם אינו לוקח מוצץ.

לא כל תינוק לוקח מוצץ, ויש כאלה שרגע אחרי שההורים יכינסו מוצץ לפה של התינוק הוא יוציא אותו . אני נתקלת בהורים שעומדים ומחזיקים את המוצץ כדי שהתינוק לא יירק החוצה את המוצץ וכך לצעשה חושבים שהוא יירגע וירדם,יורת מזה היצרתיים ימציאו שיטות שיעזרו לתינוק להחזיק את המוצץ בבית למשל לגלג חיתול שאותו שמים מתחת לסנטר של התינוק ובכך לתמוך את המוצץ שלא יצא. מפיו ויפול, אבל תינוק שלא מחזיק מוצץ בפיו אינו מעיד על כך שהוא מתקשה להחזיק את המוצץ בפיו כמו שההורים חושבים אלא על כך שהמוצץ אינו הגורם הכרחי חהרגעה. שימו לב תינוק מתרגל את שרירי המציצה שלו מרגע שנולד ביניקה של פיטמת השד של אימו או של בקבוק האוכל שלו כך שלא סביר שישנו קושישמתמקד רק המציצת המוצץ.

אם כל מה עושים כשהתינוק אינו לוקח מוצץ? מציצת מוצץ מפעילה את השרירים הטבעתיים והם אלה שגורמים להרגעה של התינוק אבל יש תינוקות שדוקא חוש המישוש הוא זה שמביא אותם לרגיעה. אלה הם תינוקות שיחפשו כל מה שאפשר להחזיק ביד וימוללו אותו ועל זה ירגעו. תינוקות כאלה יחזיקו בשמיכה, בפינת מגן הראש במיטה ולפעמים בשיער של אמא או בקצה החולצה שלה. מכאן שתינוקות אלה יזדקקו להחזקת למה שאנחנו קוראים חפץ מעבר, .בידיו והוא זה שיעזור להם להירגע ובסופו של דבר להירדם. עם זאת ישנם תינוקות שלא יקחו מוצץ ולא יחזיקו חפץ מעבר ואז הורים ממש מרגישים אבודים ויתקשו להבין כיצד אפשר להרגיע אותם. אז כאן אני רוצה להרגיע את כל ההוריןם שהולכים לאיבוד ללא מוצץ ולוצר להם שהתינוקות מפתחים באופן פיזיולוגי את היכולת להירגע לבד ממש בסמוך לפיתוח היכולת שלו להירדם ללא עזרה ובאופן עצמאי. היכולת הזו מתפתחת סביב גיל 5-6 חודשים .

מכאן מאד חשוב להורים להבין שלכל תינוק נרגע בדרך אחרת ולא אנחנו שנוכל להחליט עבורו איך הוא יירגע ולכן עלינו לכבד את העדפה שלו בין אם מדובר במוצץ באצבע בחפץ מעבר שיכול להיות בובה דובי או חיתול או ללא כל אחד מהנ"ל.

מכאן שתמיד העדיפו להציע את אמצעי ההרגעה לתינוק שייקח מידכם אם הוא מעוניין בכך ואל תכניסו מוצץ באופן פסיבי לפיו של התינוק או תתדחפו את חפץ המעבר למיטתו גם אם אינו מביע בו עניין ואל תרגישו אבודים אם אינו מתחבר לזה או לזה אלא עודדו אותו ולמדו אותו להרגיע את עצמו כשהוא מגיע לגיל שמתפתחת אצלו היכולת לכך.

.הדרכה כיצד ללמד תינוק לקחת מוצץ לבד.4 צפיות0 תגובות
  • Instagram
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

 בואו נהיה בקשר

רוצים לשאול אותי שאלה?
צרו קשר בטל. 054-6805034

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ניתן גם לשלוח לי הודעת וואטסאפ

file.png
מודיעין
054-6805034